Jak korzystać z naszej wyszukiwarki bramkisms.info

Z reguły sytuacja wygląda następująco, określone informacje i smsy zaczynają nas denerwować bo:

Zapewne w takich okolicznościach stykacie się z naszym serwisem i wyszukiwarką.

Uruchomiłem numer telefonu kontaktowego w serwisie i po pierwszych 4 tygodniach mogę wprost powiedzieć, że większość z Was nie wie jak usługi SMSP funkcjonują w Polsce. Nie jest to wiedza tajemna baaa nawet bardzo przydatna, dlatego to skłoniło mnie do napisania niniejszej krótkiej notki.

Zatem jak korzystamy z Serwisu:

 1. Sprawdź na telefonie numer z którego otrzymujesz niechciane informacje (np. serwis subskrypcyjny, wróżby itd.,)
 2. Wprowadź ten numer do wyszukiwarki
 3. Wyszukiwarka poda wyniki wyszukiwania (może być ich kilka, np. jeżeli kombinacja cyfr znajduje się w innych numerach SMSP lub wdzwanianych), reguła jest taka, że szukamy dokładnie tego numeru z którego pochodzą informacje.
 4. Klikamy w odpowiedni i co?
 5. Pojawia się wynika wyszukania:
  Wynik wyszukiwania
 6. Mamy pełną charakterystykę tego numeru, innymi słowy wiemy kto go uruchomił, gdzie działa i ile się płaci za jednostkę rozliczeniową.

  Co z tymi informacjami mogę zrobić:

  Kluczowa w poszukiwaniu „sprawcy” niechcianych wiadomości jest zawartość wiersza: Wynik wyszukiwania

Podmiot realizujący dodatkowe świadczenie to nikt inny jak firma, która wysyła do Ciebie SMSy i otrzymuje wynagrodzenie do Operatora Telekomunikacyjnego u którego masz aktywowaną kartę SIM.

Zatem jeżeli chcesz złożyć reklamację – wykorzystaj dane i napisz na adres tej firmy reklamację. Sugeruję formę pisemną i list – zawsze bardziej przykuwa uwagę niż mail.

Jeżeli nie wiesz jak napisać, skorzystaj z naszej porady:
https://bramkisms.info/reklamacja,17

Jeżeli chcesz deaktywować usługę postępuj zgodnie z instrukcją Tutaj
https://bramkisms.info/jak-wylaczyc-usluge-subskrypcyjna

Jak to wszystko działa?

Ty masz kartę SIM w sieci swojego Operatora. Operator ma podpisane umowy ramowe z innymi firmami na świadczenie Tobie i innym użytkownikom sieci usług o tzw. wartości dodanej, podwyższonej opłacie.
Operator zawiera taką umowę z firmą trzecią, określa, że dla określonego skróconego numeru SMSP ma być świadczona określona usługa (np. wróżba, albo oddanie głosu w quizie). Nigdy nie jest tak, że coś się samo robi bez naszej wiedzy….

Dlaczego otrzymujemy takie SMS za 5, 10 czy 30 złotych? ano dlatego, że ktoś je aktywował, w większości zrobiliśmy to sami… biorąc udział w konkursie, quzie, pozostawiając numer telefonu w formularzu internetowym (w celu kontaktu zwrotnego). Czasem zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z tego co robimy, gdyż mało kto czyta checkboxy, zgody i oświadczenia pod formularzami.

Bardzo często jest tak, że nasze dzieci biorą nasze telefony i odpowiednio nakarmione reklamami wysyłają SMSy w loteriach telewizyjnych i internetowych zupełnie nieinformując nas o tym. I w tym przypadku możemy Wam pomóc. Aby sprawdzić jakie usługi są aktywowane na waszym numerze telefonu wejdź tutaj i postępuj zgodnie z instrukcją https://bramkisms.info/sprawdz-aktywowane-uslugi (dla sieci T-mobile procedura jest prosta, trzeba się zalogować do panelu abonenta albo rozmawiać z Biurem Obsługi Klienta.

Jeżeli usługa jest uruchomiona, dostajemy SMSy i jedyne co możemy zrobić to albo to zakończyć (instrukcje powyżej) albo złożyć reklamację (również powyżej), bo naszym zdaniem usługa nie jest świadczona zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Naliczenie opłaty w przypadku usług SMSP jest automatyczne, innymi słowy jeżeli nie ma reklamacji, Operator jest zobowiązany do zapłaty należnego wynagrodzenia podmiotowi świadczącemu usługę.